Huawei yonga üretim fabrikası kuracak

0

Huawei yonga üretim fabrikası

ABD yasakları ile mücadele eden Huawei yonga üretim fabrikası kuracak. Huawei, bu fabrikanın konumu olarak ise Şangay’ı belirledi.

Huawei yonga üretim fabrikası için Şangay’ı seçti

Son zamanlarda ABD tarafından uygulanan ticaret yasaklarıyla mücadele eden Huawei, yeni çıkış yolları arıyor. Bunun için Huawei, yonga üretiminde de yer almaya hazırlanıyor.

Huawei, yonga üretim fabrikası için Şangay yerel yönetimi tarafından finanse edilen araştırma şirketi Shanghai IC ile işbirliği yapacak. İşbirliği kapsamında ilk olarak düşük maliyetli 45 nm yongalar üretilerek test süreci başlanacak. Daha sonra IoT için 28 nm yongalar ve 2022 sonunda ise 5G odaklı 20 nm yongalar üretilecek.

Financial Times tarafından paylaşılan haberde, telefonlarda kullanılan yonga setleri daha ileri teknoloji gerektirdiği için bu fabrikada üretilecek yonga setleri telefonlarda kullanılmayacak. Ancak Huawei’nin diğer alanlardaki çalışmalarının sürdürülebilir olması için bu üretim kritik bir öneme sahip.

ABD’nin uyguladığı ticaret yasaklarından dolayı Huawei, 15 milyon adet siparişine rağmen TSMC’den sadece 8.8 milyon adet işlemci alabilmişti. Bu nedenle Huawei’nin yonga üretimi konusunda bağımsız kalması gerekiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>