Huawei’ye Avusturya’dan yeşil ışık

0

Huawei Avusturya

ABD baskıları ile mücadele eden Huawei Avusturya’dan yeşil ışık aldı. Telekom Austria ile Huawei, 5G çalışmalarını genişletebilir.

Huawei Avusturya ile çalışmalarına devam edebilecek

Avrupa hükümetleri, Washington’dan gelen diplomatik baskının ardından 5G ağları kuran Çinli şirketler üzerindeki kontrolleri sıkılaştırıyor. Ancak Telekom Austria, bu konuda ABD’den bağımsız davranıyor.

Operasyon Direktörü Alejandro Plater verdiği demeçte, “Bizim için farklı ağların performansını gerçek zamanlı olarak test etmek için Çinli satıcılarımızın bulunduğu pazarlara sahip olmak çok önemli” dedi. Ayrıca Çin’in teknolojisinin sadece daha ucuz değil, aynı zamanda Avrupa’daki muadillerinden daha iyi özellikler sunarak rekabetçi ortam yarattığını da belirtti.

A1 Telekom Austria Group’un ana şirketi America Movil, geçen yıl Huawei’yi mükemmel bir telekomünikasyon ekipmanı sağlayıcısı olarak adlandırmıştı.

Telekom Austria’nın Avusturya, Bulgaristan, Hırvatistan, Beyaz Rusya, Slovenya, Sırbistan Cumhuriyeti ve Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nde 25 milyon müşterisi olduğu dikkate alındığında, Huawei’nin elinde çok önemli bir potansiyel olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>