Techinside Google News
Techinside Google News

Hubtic 1,3 milyon dolar tohum yatırım aldı

Uluslararası taşımacılık hizmetlerine geliştirdiği dijital çözümlerle değer katmayı hedefleyen Hubtic, tohum yatırım turunu tamamladı.
- Advertisement -

Uluslararası taşımacılık hizmetlerine geliştirdiği dijital çözümlerle değer katan Hubtic, tohum yatırım turunu tamamladı. Yatırım turuna, Avrupa’nın en büyük tedarik zinciri operasyonu ve satın alma danışmanlık şirketlerinden Kloepfel Consulting’in kurucularının aile ofisi, Bilişim Vadisi GSYF, APY Ventures ve melek yatırımcılar katıldı.

Dijital lojistik girişimi Hubtic 1,3 milyon dolar tohum yatırım aldı

Hubtic CEO’su Abdullah Cansu, “2022 yılında gelirimizi Euro bazında bir önceki seneye göre 6 kat artırmayı başardık. Bu sene ajandamızda bu büyümeyi devam ettirmek, teknolojimize yatırım yapmak ve Avrupa’da hâlihazırda yürüttüğümüz operasyonlarımızı genişletmek var. Şu anda gelirimizin yüzde 30’u yurt dışından geliyor. Yıl sonuna kadar bu oranı yüzde 50’nin üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda Avrupa’daki tedarikçi ağımızı genişletiyor ve Avrupa içi taşımacılıkta hizmet verdiğimiz bölgeleri artırıyoruz” dedi. Süreçlerinin merkezinde verimli bir operasyon merkezi bulunduğunu ifade eden Cansu, “Diğer bir hedefimiz ise kendi geliştirdiğimiz teknolojik altyapı ile lojistik süreçlerindeki verimsizliği minimize edip, Türkiye’de kurduğumuz operasyon ekibimiz ile tüm dünyaya hizmet vermek. Bu yolculukta bize inanan iş ortaklarımıza, müşterilerimize ve yatırımcılarımıza teşekkür ederiz” diye konuştu.

Dinamik ve merkezine inovasyonu alan yeni nesil bir lojistik girişimi olduklarını vurgulayan Cansu şöyle devam etti; “Büyük ölçüde geleneksel yöntemlerle ilerleyen lojistik sektöründe şeffaflık, hız ve güvenilirlik tarafında devreye aldığımız yazılım destekli uygulamalarımızla fark yaratıyoruz. Yazılım ekibimizin geliştirdiği anlık fiyatlama, 7/24 konum takibi, bulut tabanlı dokümantasyon hizmeti ve online raporlama gibi hizmetlerimizle müşterilerimizin lojistik süreçlerini uçtan uca tek bir platformdan yönetmelerini sağlıyoruz. Uygulamamız yardımıyla tedarik zincirlerini optimize etmelerine olanak verirken, maliyet ve zamandan tasarruf ettiriyoruz.”

10 bin başarılı taşıma

2021 yılında operasyon merkezini İstanbul’a taşıyarak faaliyetlerine başlayan Hubtic, uluslararası taşımacılık alanında bugüne kadar 50’den fazla ülkede taşıma gerçekleştirdi. 170’i aşkın müşteri portföyü ile 10 bin başarılı taşımaya imza atan dijital lojistik girişimi; 80’den fazla rotada 4 bin araçlık geniş tedarikçi ağı ile kara yolu, deniz yolu, hava yolu ve intermodal olmak üzere çeşitli taşımacılık türlerinde hizmet veriyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir