Hücresel IoT ağ geçidi pazarı 1 milyar doları geçti

0

Hücresel IoT ağ geçidi

Dünyanın önde gelen IoT pazar araştırması sağlayıcısı Berg Insight, hücresel IoT ağ geçitleri ve yönlendiriciler pazarı hakkında yeni bulgular yayınladı.

2021 yılında küresel olarak yaklaşık 1.15 milyar ABD doları değerinde toplam piyasa değeriyle 4.5 milyondan fazla hücresel IoT ağ geçidi sevk edildi. Pandeminin ardından talebin toparlanmasıyla yıllık satışlar yüzde 14 oranında arttı.

Endüstri aynı zamanda hücresel modüller ve CPU’lar gibi temel bileşenlerin tedarikini kısıtladı ve bu da teslimat sürelerinin uzamasına neden oldu. Satış büyümesi 2022’ye kadar devam etti, ancak ana bölgelerde ekonomik koşullar sıkılaştığı için 2023’te muhtemelen yavaşlayacak. 2026 yılına kadar, hücresel IoT ağ geçitlerinin satışından elde edilen yıllık gelirin, yüzde 14’lük bir bileşik yıllık büyüme oranında (CAGR) büyüyerek tahmin döneminin sonunda 2.18 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Hücresel IoT ağ geçitleri, yerel bir ağdaki cihazlara birincil veya yük devretme hücresel bağlantısı sağlayan genel amaçlı yönlendiriciler, ağ geçitleri ve modemleri içerir. Ürün kategorisi, güvenlik ve uç bilgi işlem için gelişmiş işlevsellik uygulayarak, basit ağ cihazlarından cihazlar için toplama noktalarına geçtiğimiz on yıllar içinde evrilmiştir. Piyasa, işletmeler faaliyetlerini dijitalleştirdikçe, varlıkları ve iş güçlerini uzak ve geçici konumlarda birbirine bağlama ihtiyacından hareket ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>