Hugo Barra Xiaomi’den sonra Facebook’a geçti!

0

Xiaomi bünyesinde başarılı işlere imza atan Hugo Barra’nın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama sektörde oldukça hareketlilik katarken, başarılı ismin Facebook ile anlaştığı duyuruldu.

Daha önce Google’da yönetici olması ile tüm dikkatleri üzerine çeken Hugo Barra, 2008 ile 2013 yılları arasındaki çalışmaları ile sektörde parlamıştı. Özellikle Google’ın Android işletim sisteminin geliştirilmesi aşamasında kilit rol oynayan Hugo Barra, bundan sonraki süreç içerisinde Facebook’un VR çalışmalarında görev alacak.

Silikon Vadisine Döndü  

Facebook ile anlaşma sağlayarak Silikon Vadisine geri dönen Hugo Barra, son yaptığı açıklamada bu konuda ilk mesajları verse de hangi marka ile anlaşacağı noktasında açık bir şekilde isim vermemişti.

Facebook’tan Duyuruldu

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklamalar ile birlikte Hugo Barra anlaşması resmen duyuruldu. Sanal gerçeklik üzerinde çalışacağı ifade edilen Barra, bundan sonraki süreçte Facebook’un bu alanda gelişme kaydetmesi bekleniyor.

Oculus’un başına geçen Barra, CEO olarak görev alacak. Daha önce bu görevde Brendan Iribe görev almıştı. Facebook tarafından bu alanda yapılan yatırımlar ve yeni transfer, bu yeni teknolojide Facebook’un oldukça iddialı olduğu da gösterdi.  Google, Xiaomi gibi markalarda deneyim sahibi olan ve kendini bu alanda daha çok geliştirme başarısı elde etti. Bu bakımdan yöneticinin bu alanda fark yaratması ve Facebook’a katkı sağlaması bekleniyor.

Facebook üzerinden Barra transferi şöyle duyuruldu;

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>