Hükümet destekli Startup Cafe açıldı

0

Startup son dönemlerde daha fazla önemsenerek, gündeme gelirken hükümetler de bu konuda sorumluluk almaya başladı. Tokyo Hükümeti, daha fazla insanın girişimcilerin hayata dönüşmesine yardımcı olmak için startup cafe açtı

Perşembe günü düzenlenen açılış töreni ile Tokyo Marunouchi’de girişimciliği teşvik etmek için Tokyo startup ​​İstasyonu’nu ülkenin bir üssü olarak duyurularak açıldı. Tokyo İstasyonu yakınlarındaki Meiji Yasuda Yaşam Merkezi Binası’nın (Marunouchi My Plaza) 1. ve 2. Katlarındaki alanlar Startup Hub Tokyo olarak kurularak faaliyete geçti.

Startup Cafe’de Neler Var?

Startup Cafe’nin birinci katında etkinlik alanı ve bir salon var. İkinci kat ise daha hareketli. Girişimcilerin iş kurma prosedürleri ve finansman konusunda danışmanlık alabileceği bölümün yer aldığı ikinci kat, bu sayede genç ve yeni girişimciler için de önemli bir merkez olacak.

Daha önce de ülkede farklı startup alanları açılırken, buralardan elde edilen sonuçların iyi olması daha fazla girişim için alanın yaratılmasında da destekledi. Yeni girişim alanında Tokyo vatandaşı olmayan kişiler de hizmetleri ücretsiz olarak alabilecek. Etkinliklere katılma durumlarında ise çeşitli kayıtlar ve resmi prosedürler geçerli olacak.

Startup Cafe’nin başlangıçtaki hedefi ise yıl sonuna kadar 20 bin kullanıcı ve 2 bin kayıtlı üyeye ulaşmak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>