Human Horizons ile Qualcomm ortaklık kurdu

0

Human Horizons ile Qualcomm

Human Horizons ile Qualcomm arasında yeni bir ortaklık kuruldu. Bu ortaklıkla sürücüsüz araçlara yönelik ortak çalışmalar yürütülecek.

Human Horizons ile Qualcomm ortaklığı

Sürücüsüz araç ekosisteminde yaşanan büyüme, yeni iş birliklerini de beraberinde getiriyor. Genel olarak araç üreticileri ve teknoloji şirketleri arasında iş birliklerini daha sık görüyoruz.

Çin merkezli elektrikli araç üreticisi ve otonom sürüş teknolojisi geliştiricisi Human Horizons isimli şirket ile Qualcomm arasında ortaklık kuruldu. HiPhi markası altında faaliyet gösteren Human Horizons, Qualcomm’un 5G platformu tecrübesinden yararlanacak. Qualcomm tarafından yapılan açıklamada küresel vaigasyonu yudu sistemi ve 5G destekli araç deneyiminin sunulacağı belirtildi.

Böylelikle Qualcomm, Human Horizons’un üçüncü seviye otonom sürüş sistemine geçişinde destek olacak. Yüksek doğrulukta konum belirleme teknolojisi sayesinde güvenli yolculuk imkanı sğalanacak.

Qualcomm’un yanı sıra Human Horizons, Quectel ve JOYNEXT şirketleriyle de anlaşmaya vardı. Human Horizons, araçların üretim bandından kendi kendilerini çıkmalarını ve uygun bir yere kendilerini park etmelerini de hedefliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>