Huzur Azure’da

0

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen
Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen

Göreve geldiği günden bu yana Microsoft Türkiye’de başarılı işlere imza atan Tamer Özmen, gazetecilere yaptığı sunuma 201-2015 yılları arasındaki teknolojik değişimleri anlatan bir sayfayla başladı. Özmen’in de belirttiği üzere 2010’da yeni yeni oluşmaya başlayan mobil uygulama kavramı henüz hayatımıza tam olarak girmemişti. Ancak bugün geldiğimiz noktada hepimizin akıllı cihazlarında esiri olduğumuz bir ya da birden fazla uygulama mevcut.

Tamer Özmen sunumunu ilerleyen bölümlerinde Türkiye bilişim pazarının gelişiminden de bahsetti. Özmen’in verdiği rakamlara göre 2010-2015 yılları arasında yazılım pazarımız yüzde 33, donanım pazarımız yüzde 22, bulut bilişim pazarımız ise yüzde 1600 büyüme göstermiş. Tabii bu rakamlar açıklanınca toplantının odağının beş yılda yüzde 1600 büyüyen bulut alanına kayması da kaçınılmaz oldu.

Azure var, huzur var
Bu arada toplantıda Tamer Özmen’in verdiği bir detay toplantının keyifli havasını biraz daha keyifli hale getirdi. Microsoft’un bulut hizmeti Azure’u en yoğun kullanan  kurumların başında Diyanet İşleri Başkanlığı yer alıyormuş. Başkanlık Azure platformunu kullanmaya başladıktan sonra diyanet işleri başkanından gelen yorumu Tamer Özmen’in ifadesiyle paylaşıyorum: “Azure var, huzur var.”

Tamer Özmen, bu sohbet toplantısını gelecek 5 yılın vizyonunu çizerek kapattı. Özmen, KOBİ, Eğitim ve Mobil Uygulama başlıklarının geleceğin başarı reçetesi olacağının da altını çizdi. Toplantı sonrasında Tamer Özmen ile yaptığımız video röportajı buradan izleyebilirsiniz.

Fatih Sarı

Yaklaşık 20 yıldır teknoloji yazıyor. Deneyimlerini paylaşabilmek ve kurumu daha da büyütebilmek adına SDN Bilişim ailesine katıldı. TechInside yayın koordinatörü olarak görev yapıyor. Beşiktaş aşığı, evli ve Kartal isimli bir erkek çocuk babası...

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>