Techinside Google News
Techinside Google News

Hyperloop için ilk testler gelecek yıl başlıyor

Elon Musk'ın birkaç yıldır hayali gerçeğe çevirmek için uğraştığı Hyperloop adlı yüksek hızlı taşıma aracı yavaş yavaş hayata geçiyor.
- Advertisement -

hyperloopHyperloop Technologies tarafından geliştirilen proje, Elon Musk’a sunulan haliyle Los Angeles merkez dışında kurulacak devasa bir test alanına sahip olacak. Ayrıca yaklaşık 80 milyon dolarlık bir yatırım da sözkonusu.

Öte yandan Hyperloop Technologies geçtiğimiz gün itibariyle bir de CEO’ya kavuştu. Cisco eski başkanı Rob Lloyd, şirketteki 20 yıllık kariyerinin ardından yeni bir yola adım attı. Los Angeles’daki bir kampüste 2 millik bir test ray sistemi hakkında konuşan CEO, daha şimdiden 50 kişilik bir ekibin göreve atandığını söylüyor.

Geçtiğimiz Şubat ayında hayata merhaba diyen şirket, yapacağı bu özel sistemin 2016 ya da 2017’nin başında aktif hale geleceğini ve teste başlayabileceklerini bildiriyor. Öte yandan söylenenlere göre Hyperloop Technologies başlangıç olarak insan değil yük taşıması yapacak. İlerleyen dönemlerde insanlar için de hizmet vermesi düşünülen Hyperloop taşıma sistemi için projeye katılan başka isimler de oldu. Eski Google ve Facebook yöneticisi Emily White, Palantir’in kurucularından Joe Lonsdale, Beyaz Saray güvenlik şefi Jim Messina, X Prize Foundation kurucusu Peter Diamandis ve Yammer’ı hayata geçiren David Sacks diğer önemli kişiler.

Sistemin güvenliği hakkında halen kafalarda teknik sorunlar varken, projenin 60 milyar dolara varan bir bütçeye ihtiyaç duyacağı söyleniyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir