Hyperloop ilk resmi desteğini aldı

0

Elon Musk’ın yeni nesil raylı ulaşım sistemi Hyperloop için ilk resmi destek ABD’de Maryland Valisi’nden geldi. Musk, Haziran ayında Twitter’dan Washington DC ile New York arasında Hyperloop sistemi kurmak için devletle anlaştıklarını açıklamış ancak ardından devlet kurumlarından yalanlama gelmişti. Bunun üzerine geri adım atan Musk, projenin üzerinde biraz daha çalışacaklarını açıklamıştı.

Şimdi o projeye ilk resmi destek Maryland Valisi’nden geli ve valilik, Washington ile New York arasına kurulacak, ayrıca Maryland durağı da olacak Hyperloop projesini desteklediklerini açıkladı. Vali Twitter’dan yaptığı duyuruda, Baltimore ve Washington’a uzayacak olan proje için hazır olduklarını vurguladı. Böylece Musk’ın Haziran ayında duyurduğu projenin artık inşaatına başlanmak üzere olduğu anlaşıldı.

Musk, Hyperloop tünellerini yerin üzerinden geçirmek yerine, daha sağlıklı ve güvenli olacak şekilde, yeni kurduğu tünel kazma şirketi Boring Company ile yer altından geçirmeyi planlıyor. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>