Hyperloop’un ismi değişti

0

Hyperloop, vakumlu tüpler içinde hareket edecek yeni nesil tren olacak. Elon Musk’ın girişimi olan ve vakumlu tüpler içinde hareket edecek kapsüllerden oluşacak Hyperloop’un ilk aşamada ABD’de büyük şehirleri birbirine bağlaması ve süper hızlı kapsülleri sayesinde şehirler arası yolculukları bir saatin altına indirmesi bekleniyor.

Hyperloop Technologies şirketi bugün yaptığı duyuruda ise markanın isminin Hyperloop One olarak değiştiğini açıkladı. Şirketin ismi ise Hyperloop Technologies olarak kalacak. 80 milyon dolarlık bir yatırım daha aldığını da duyuran şirket 2016 için sene sonu hedefini, tam ölçekli bir model üzerinde testlere başlamak olarak belirledi.

Firma ayrıca, Finlandiya ve İsveç’te Hyperloop One’ın kullanımının ekonomik ve sosyal etkileri üzerine yapılacak fizibilite çalışmalarını da fonlayacağını açıkladı. ABD’de ise Long Beach ve Los Angeles arasındaki yoğun trafik ve hava kirliliğini nedeniyle oluşan toplu taşıma ihtiyacının Hyperloop One ile karşılanması için ön araştırma yapılacak.

Hyperloop’un kendi ülkesinde nasıl kullanılabileceğine dair araştırma yapmak isteyenler içinse Hyperloop One Global Challenge programı duyuruldu. Bu programa katılmak isteyenler içinse son başvuru tarihi 15 Eylül 2016.

Los Angeles’te, 150 kişilik bir ekiple çalışan şirketin çalışmaları şu anda Hyperloop One kapsüllerinin tasarımını geliştirme aşamasında.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>