Hyperloop One’ın kurucusu şirketten ayrıldı

0

Kısa süre önce Hyperloop One adını alan yeni nesil raylı ulaşım sistemi olarak tanımlanan Hyperloop’un kurucu ortağı ve CTO’su Brogan BamBrogan şirketten ayrıldı.

Nevada’daki ilk testini bir aydan kısa süre önce gerçekleştiren Hyperloop One’ın CTO’su, Elon Musk’ın yeni nesil toplu taşıma hayalini gerçeğe dönüştürmekte en önemli isim olarak kabul ediliyordu. Elon Musk’ın uzay gemisi inşa eden Space X şirketinin önemli mühendislerinden biri olan BamBrogan, Musk’ın Hyperloop sistemini geliştirmek üzere Hyperloop One’ın kuruluşunda yer almıştı. Ancak BamBrogan şimdi, “şirkete daha fazla yarar sağlayamayacağına inandığını” vurgulayarak görevinden ayrılırken yerine şirketin mühendislik bölümü başkan yardımcısı Josh Giegel geçiyor.

Bu sürpriz ayrılığın, şirket içindeki önemli görüş ayrılıklarından kaynaklandığı düşünülürken şirketin CEO’su, Hyperloop teknolojisi ile ilk insan taşınmasının 2021 yılında gerçekleşeceğini ama bundan çok önce Hyperloop trenleri ile şehirler arasında mal taşımacılığının başlayacağını vurguladı. CEO ayrıca, Rusya ile de anlaşmaya vardıklarını ve Rusya’nın istediği bölgere Hyperloop rayları kuracaklarını açıkladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>