Hyprloop One ne duyuracak?

0

Elon Musk’ın yeni çağın ulaştırma çözümü olarak tanıttığı Hyperloop teknolojisini kullanarak bütün dünyayı ray sistemleri ile döşemeyi amaçlayan Hyperloop One, 8 Kasım’da Birleşik Arap Emirlikleri’nde önemli bir duyuru yapacağını açıkladı.

Hyperloop One, Birleşik Arap Emirlikleri’nde çok uzun bir test rayı kurmuştu. Dolayısıyla bu test sürüşlerindeki sonuçların açıklanması bekleniyor.

Öte yandan Hyperloop’un yayınladığı videoda test tüplerinin 1000 km hızın üzerine çıktığı da vurgulanıyor.

İstanbul’dan Ankara’ya 10 dakika

Hyperloop, büyük şehirler arasındaki mesafeyi sadece dakikalara indirecek bir teknoloji. Örneğin hayata geçerse İstanbul Ankara arasındaki mesafe sadece 10-12 dakika içinde kat edilebilecek.

Elon Musk’ın şirketi de tüm ülkeleri bu basınçlı ulaşım tüpleri ile donatmayı insanların büyük mesafeleri dakikalar içinde almasını hedefliyor.

Birleşik Arap Emirlikleri, Hyperloop konusunan en çok ilgi gösteren ülkelerden biri. Eğer testler başarılı olursa Arap yarımadasındaki çok sayıda şehrin Hyperloop tüpleriyle hızla birbirine bağlanması bekleniyor. Böylece ulaşımın çok zor olduğu çöl şartlarında hızlı bir ulaştırma alternatifi daha hayat geçmiş olacak.

Öte yandan Hyperloop’un sosyal hayatta ve iş dünyasında da önemli değişiklikler yapması bekleniyor. Teknolojinin hayata geçmesiyle özellikle ilk aşamada büyük şirketlerin üst düzey yöneticilerinin, trafik ve kalabalık nedeniyle şikayet ettikleri büyük şehirlerden, yakındaki sakin kentlere taşınması ve işe gidip gelmek için günlük olarak Hyperloop’u kullanmaları bekleniyor.

İşte o duyuru:

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>