Hyundai ağ teknolojisi için yeniliğe gidiyor

0

Hyundai ağ teknolojisi

Otomotiv sektörünün dev ismi Hyundai ağ teknolojisi için Autotalks ile görüşüyor. Yeni ağ teknolojisinin sürüş güvenliğini sağlayacağı belirtiliyor.

Hyundai ağ teknolojisi: V2X

Nesnelerin interneti teknolojisine olan ilginin artmasıyla, araçlar da birbirleriyle ve diğer nesnelerle haberleşebilir hale geldi. Hyundai, bu amaçla yeni bir ağ teknolojisi üzerinde de çalışıyor.

Hyundai, İsrail merkezli Autotalks’un ürettiği V2X yani ‘araçtan her şeye’ teknolojisini kullanmaya hazırlanıyor. Bu yeni ağ teknolojisinin 2021 yılında Hyundai’ın yeni modellerinde kullanılabileceği belirtiliyor.

V2X ağının, aracın kendisini etkileyen her şeyle iletişim kurulmasını sağladığı için sürüş güvenliğini artıracağı belirtiliyor. V2X ile araçlar trafik ışıklarından levhalara ve bu teknolojiye sahip diğer araçlara kadar geniş bir iletişim ağına sahip olacak.

V2X’in şu an için çok az araç ve sistemde kullanılabilir durumda olması, bu ağ teknolojisinin avantajlarını azaltıyor. Ancak Hyundai, V2X ile geleceğe yatırım yapmayı hedefliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>