Hyundai alt markası Ioniq duyuruldu

0

Hyundai alt markası

Hyundai alt markası Ioniq ile yeni bir strateji izliyor. Hyudai, Ioniq isimli yeni markasıyla elektrikli araç sektöründe daha rekabetçi hale geliyor.

Hyundai alt markası Ioniq ile büyüyecek

Her geçen gün büyüyen elektrikli araç sektörüne karşılık, otomotiv sektörünün dev isimleri bu alanda yen girişimlerde bulunuyor. Hyundai, elektrikli araç sektöründeki çalışmalarına odaklanmak için Ioniq isimli yeni bir marka duyurdu.

Ioniq alt markası, 4 yıllık süreçte 3 yeni model elektrikli araç üretimi gerçekleştirecek. Bu modellerin isimleri ise Ioniq 5, 6 ve 7 olarak duyurulacak. Ioniq, yeni model araçlarına yeni isimler vermek yerine numaralandırma stratejisi izleyecek. Bu kapsamda çift sayılar sedan modelleri, tek sayılar ise SUV modelleri kapsayacak.

Ioniq tarafından geliştirilecek ilk model araç olacak Ioniq 5, 2021 ilk yarısı itibariyle piyasaya sürülecek. Ioniq 6’nın 2022, Ioniq 7’nin ise 2024 yılı itibariyle piyasada olması bekleniyor. Ayrıca bu alandaki en önemli yeniliklerden biri de tüm Ioniq modellerinin Electric Global Modular Platform isimli yenilikçi bir platform üzerine inşa edilecek olması. Bu sayede araçların için akıllı yaşam alanı gibi olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>