Hyundai elektrikli araçlar için ABD’de yatırım yapacak

0

Hyundai elektrikli araçlar

Hyundai elektrikli araçlar için ABD’de 7.4 milyar dolar yatırım yapacak. Bu yatırım, 2025 yılına kadar kademli olarak gerçekleşecek.

Hyundai elektrikli araçlar için hedefini belirledi

Güney Koreli Hyundai Motor Group elektrikli araçlar üretmek, üretim tesislerini büyütmek ve akıllı mobilite çözümlerine daha fazla yatırım yapmak için 2025 yılına kadar ABD’de 7.4 milyar dolar yatırım yapmayı planladığını duyurdu.

Biden ise elektrikli araçları ve şarjı artırmak için 174 milyar dolarlık yeni yatırım yapılması çağrısında bulunmuştu. Grubun Hyundai Motor Co şirketi, 2022 yılında bir ABD tesisinde elektrikli araç üretimine başlayacak ve iştiraki Kia Corp da ABD’de elektrikli araçlar üretecek.

Hyundai’ın şu anda Alabama’da bir fabrikası bulunuyor. Kia ise Georgia’daki bir fabrikada otomobil üretiyor.

Hyundai, Reuters’a yaptığı açıklamada, “ABD pazar koşullarına ve ABD hükümetinin yeni elektrikli araç politikasına daha yakından baktıktan sonra üretim tesisimizi genişletmek de dahil olmak üzere seçenekleri gözden geçiriyoruz” dedi. Hyundai, hidrojen yakıt ikmal istasyonlarını kurmak ve NEXO hidrojen SUV’larını sunmak için ABD hükümeti ve iş ortaklarıyla birlikte çalışacağını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>