Hyundai elektrikli spor otomobil tanıtacak

0

Hyundai elektrikli spor otomobil

Hyundai elektrikli spor otomobil modeliyle, elektrikli araç piyasasına yeni bir soluk getirecek. Prophecy isimli bu model, 3 Mart’ta tanıtılacak.

Hyundai elektrikli spor otomobil: Prophecy

Elektrikli otomobil piyasasındaki önemli oyunculardan biri olmayı hedefleyen Hyundai, bu yöndeki çalışmalarına devam ediyor. Hyundai, son olarak Prophecy isimli yeni model elektrikli spor otomobilini 3 Mart’ta tanıtacak.

Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan Prophecy, duygusal sportiflik felsefesini yansıtacak. Dört kapılı sedan otomobil, spor araç konseptinde olacak. Son derece agresif bir tasarımın kullanılmaya çalışıldığı otomobilde, dikey şekilde stop lambaları yer alacak.

Tasarımla ilgili ön bilgilerin bu şekilde olduğu otomobilin, detaylı özellikleri fuardaki tanıtımla birlikte ortaya çıkacak.

Ayrıca aracın seri üretim olup olmayacağı da henüz bilinmiyor. Elektrikli araç platformu da oluşturmak isteyen Hyundai, bunun için Canoo isimli görüşmelerini sürdürüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>