Hyundai ile Apple iş birliği yapacak mı?

0

Geçtiğimiz günlerde Hyundai’ın Apple ile iş birliği yapacağı haberleri ortaya çıkmıştı. Reuters’a göre Hyundai ile Apple arasında bu konuda kararsızlık yaşanıyor.

Hyundai ile Apple iş birliği gerçekleşecek mi?

Uzun süredir otomotiv sektörüne gireceği konuşulan Apple,  Hyundai ile görüşmelerini sürdürüyor. Hyundai cephesinden daha önce Apple ile anlaşıldığı yönünde açıklama gelmişti.

Reuters tarafından paylaşılan yeni bilgiler ise Hyundai’ın bu konuda çekinceleri olduğunu gösteriyor. Hyundai yöneticilerinin Apple ile anlaşma konusunda henüz kesin bir karara varılmadığı, üst düzey yöneticilerin bile değişmesi gerebileceği konuşuluyor.

Hyundai’ın çekincelerinin arkasındaki ana neden ise Apple ile anlaşma sonrasında fason üretici gibi bir izlenim vermek istememesi. Bu nedenle Hyundai’ın Kia’yı devreye sokabileceği belirtiliyor. Yapılacak anlaşma dahilinde Apple teknoloji sağlayıcı, otomotiv üreticisi ise bu teknolojiyi sistemine entegre eden şirket olacak.

Hyundai’ın marka değerini düşürmemek istemesi, bu konuda temkinli hareket etmesine neden oluyor. Alınacak karar neticesinde Kia ile Apple iş birliği de yapılabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>