Hyundai Ioniq 5 teknik detaylarıyla dikkat çekiyor

0

Hyundai Ioniq 5

Hyundai, Ioniq markası altında yeni bir elektrikli otomobil piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Hyundai Ioniq 5 için teknik detaylar da netleşmeye başladı.

Hyundai Ioniq 5 teknik özellikleri

Son yıllarda elektrikli otomobil sektöründe kendini konumlandırmak amacıyla Hyundai, Ioniq markası altında yeni modeller üzerinde çalışıyor. Bu modellerden biri de Ioniq 5 oldu.

Hyundai’ın Ioniq markası altında piyasaya süreceği ilk model ise Ioniq 5 oldu. Ioniq 5’in First Edition versiyonuyla ilgili bazı detaylar da paylaşılmaya başlandı. Ioniq 5’in First Edition modeli, 313 beygirlik güce sahip iki elektrik motoruna sahip. 4 çekişli bu modelde 450 km menzile ulaşılabildiği belirtiliyor. 58 kWh’lik bataryası bulunan Ioniq 5, 0’dan 100 km/s hıza 5.2 saniye gibi çok kısa bir sürede ulaşıyor.

Aracın öne çıkan bir diğer özelliği ise şarj hızı. 800V’luk şarj sistemi bulunan araç, 350 kW’lık şarj istasyonu ile 18 dakika gibi çok kısa bir sürede yüzde 80 doluma ulaşabiliyor. Ayrıca iddialara göre bu aracın 550 km’lik menzile sahip, First Edition’ın üstü bir paketi daha bulunacak. Aynalar yerine kameralar kullanılarak tasarımın ve teknolojinin bir arada sunulduğu Ioniq 5’in tanıtımının ise 2021 yılında yapılması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>