Hyundai joystick konseptini duyurdu

0

Hyundai joystick

Bir süredir direksiyon tasarımını değiştirmeyi hedefleyen Hyundai joystick kosepti ile dikkat çekti. Hyundai, Prophecy isimli yeni konseptini duyurdu.

Hyundai joystick konsepti: Prophecy

Sürücüsüz otomobiller içi yaşadığımız geçiş sürecinde, direksiyon tasarımları da büyük bir değişime uğruyor. Bazı otomobil şirketleri araçlardan artık direksiyonları kaldırırken, otonom olmayan araçlar için de yeni konseptler deneniyor.

Hyundai, Prophecy isimli yeni konseptiyle bu yönde önemli bir değişikliğe gitti. Araçlarından direksiyon tasarımını kaldıran Hyundai, Prophecy konseptiyle araçlarda joystick kullanmaya başlıyor. Hyundai Prophecy EV, joystick ile çok daha bir spor görünüme kavuşmuş durumda.

Ayrıca aracın ön ve arka kısmında bulunan piksel LED aydınlatmalar, aracın çok şık bir görünüm kazanmasını sağlamış. Aracın tasarımı dışında öne çıkan en önemli özelliği ise Clean Air System isimli yeni teknoloji.

Araç içindeki oksijen ve hava miktarını düzenli olarak filtreleyen Clean Air System, araç içindeki kişilerin daha konforlu bir şekilde yolculuk yapabilmesini sağlıyor. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>