Hyundai korona nedeniyle fabrikasını kapattı

0

Hyundai korona

Hyundai korona virüsü nedeniyle fabrikasını kapatan şirketler arasına kaptıldı. Şirketin Ulsan kentindeki fabrikası kapatıldı.

Hyundai korona virüsünden etkilendi

Tüm dünyada hızlı bir şekilde yayılmaya devam eden korona virüsü tehlikesi teknolojin ve otomotiv şirketlerini de doğrudan etkiliyor. Hyundai da bu durumdan etkilenen şirketler arasında yer aldı.

Hyundai’ın Güney Kore’deki Ulsan şehrinde yer alan fabrikasını kapattığı duyuruldu. Şirketin bu fabrikayı korona virüsü tehlikesi nedeniyle kapattığı belirtildi. Ayrıca Hyundai’ın fabrikayı yeniden açıp açmayacağıyla ilgili de henüz resmi bir bilgi paylaşılmadı.

Yapılan açıklamada Hyundai fabrikasından 1 kişinin korona virüsü kaptığı ve bu çalışanla temas kuran 5 kişinin de karantinaya alındığı belirtildi. 4 bin kişinin çalıştığı fabrikadan, başka bir korona vakasının gelip gelmeyeceği ise şimdiden merak ediliyor.

Güney Kore, Çin’in ardından korona virüsünden en çok etkilenen ülkeler arasında yer alıyor. Şu anda 2022 adet korona virüsü vakasının bulunduğu Güney Kore’de 13 kişi hayatını kaybetti.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>