Hyundai Motor Asan fabrikasında üretimi durdurdu

0

Hyundai Motor Asan fabrikası

Çip sıkıntısı nedeniyle Hyundai Motor Asan fabrikasında üretimi durdurdu. Üretimin geçici olarak durduğu belirtildi.

Hyundai Motor Asan fabrikasında üretime ara

Güney Koreli Hyundai Motor Co yaptığı açıklamada, çip kıtlığı nedeniyle Asan fabrikasında üretimi iki gün süreyle askıya almaya karar verdiğini duyurdu.

Üretime ara verilme nedeni olarak ise güç aktarım sistemi kontrol üniteleri için yarı iletken parçaların tedarik sorunları gösterildi. Hyundai yaptığı açıklamada, “Tedarik koşullarına göre üretimi optimize etmek için hızlı ve gerekli önlemleri almak için durumu yakından takip ediyoruz” dedi.

Asan fabrikası, Sonata ve Grandeur sedanlar da dahil olmak üzere her yıl 300.000 araç üretiyor. Benzer bir şekilde Hyundai, Güney Kore’deki  ana fabrikası Ulsan’da üretimini çip ve bileşen tedarik sorunları nedeniyle 7 Nisan’dan 14 Nisan’a kadar askıya alacağını duyurmuştu. Küresel çip kıtlığı krizinin ciddiyetinin altını çizen Hyundai, çip kıtlığı nedeniyle üretimi durduran en son otomobil üreticisi oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>