Hyundai Spot ile güvenliği sağlayacak

0

Hyundai Spot

Hyundai Spot ile fabrika içinde güvenliği sağlamayı hedefliyor. Bu amaçla Spot’a bir sırt çantası ile ek donanımlar da entegre edildi.

Hyundai Spot ile endüstriyel tesiste güvenliği sağlayacak

Hyundai, robotu, tesisin işçiler için güvenli olmasını sağlamak için şirketin kullandığı araçlardan biri olacağı Güney Kore’deki bir Kia üretim tesisinde test etmeye başladı. Pilot uygulama, Hyundai’nin geçtiğimiz Haziran ayında Boston Dynamics’in çoğunluk hissesini satın almasından bu yana iki şirket arasındaki ilk işbirliğini temsil ediyor.

Hyundai’ın Robotik Laboratuvarı Spot’u; termal kamera, LiDAR ve ek AI görevlerini yerine getirmek için daha güçlü bilgi işlem kaynakları da dahil olmak üzere bir dizi geliştirme içeren bir sırt çantasıyla donattı. Ek olarak, güvenli bir web arayüzü, fabrika personelinin robotu uzaktan izlemesine ve tesisin bir alanını daha yakından incelemek isterlerse kontrolü ele almasına olanak tanıyor.

Hyundai Spot robotu endüstriyel tesislerde güvenliği sağlama noktasında kullanmak istiyor. Bunun ne kadar verimli gerçekleşeceğini ise Hyundai’ın test süreciyle birlikte görmüş olacağız.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>