Hyundai Tesla’ya rakip otomobil geliştiriyor

0

Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai elektrik otomobil üretmek için çalışmaları olduğunu geçen yıl duyurmuştu. Ancak yeni ortaya çıkan otomobil planları, Hyundai’nin otomobillerinin Tesla’yla ciddi bir rekabet oluşturacak kapasiteye sahip olduğunu ortaya çıkardı.

Şirketin açıklamalarına göre Güney Koreli otomotiv devi, iki farklı elektrikli otomobil modeli üzerinde çalışıyor. Modellerden biri tek şarjla 320 kilometre yol kat edebilecek ve Tesla’nın büyük umut bağladığı, düşük fiyatlı Model 3’ü ile aynı dönemde, 2018 yılında piyasaya çıkacak. Diğer otomobil ise daha yüksek fiyatlı, lüks bir model olacak ve 400 kilometre menzile sahip olacak.

Hyundai’nin ayrıca tam elektrikli modellerini piyasaya sürmeden önce üç Ioniq motorlu otomobil piyasaya sürmesi planlanıyor. Ioniq motorlar, elektrik ve benzin hibrit motorların daha gelişmiş bir versiyonu. Bu yeni motorlarla Hyundai bir depo benzinle 40 kilometre daha fazla yol kat etmeyi mümkün kılıyor. Öte yandan otomotiv devi 2018 sonrası için hararetle çalışıyor. Şirketin planları arasında 2018-2020 arasında 26 yeni elektrikli otomobil modelini piyasaya çıkarmak da var. Diğer bir deyişle, tarihler 2020’yi gösterdiğinde, dünya yollarında çok sayıda elektrikli otomobil dolaşmaya başlayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>