Hyundai ve Kia uzay keşfine başladı

0

Hyundai ve Kia uzay keşfi

Hyundai ve kardeş şirketi Kia, Ay’da keşif için mobilite çözümleri geliştirmek üzere ortaklık kurdu. İki şirket,  Kore’nin ulusal uzay programı üzerine inşa etmek ve ülkenin uzay araştırma endüstrisini ilerletmeye çalışacak.

Anlaşma, otomotiv şirketlerinin erişimlerini Dünya’nın ötesine genişletme misyonunda “önemli bir an” olarak duyuruldu.

Hyundai Motor ve Kia’nın başkan yardımcısı Yong Wha Kim: “Robotik vizyonumuzu ve Metamobilite kavramını gerçeğe dönüştürmek için ilk adımı attık. İnsanlığın ilerlemesine daha fazla katkıda bulunmak ve daha iyi bir gelecek yaratılmasına yardımcı olmak için insan hareketi deneyiminin kapsamını geleneksel ulaşım araçlarının ve Dünya sınırlarının ötesine genişleteceğiz” dedi.

Haber aynı zamanda Kore’nin Haziran ayında bir uydu fırlatmak için geliştirilen ve ülkenin büyüyen havacılık hırslarını gösteren yerli olarak tasarlanmış ve üretilmiş bir roketin başarılı bir şekilde fırlatılmasını takip ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>