IBM 5G çekirdek ağı için ortaklık kurdu

0

IBM 5G

IBM 5G çekirdek ağı için Telefonica ile ortaklık kurdu. Bu iş birliği ile iki şirket, güvenilirlik ve verimliliğe odaklanacak.

IBM 5G çekirdek ağı için Telefonica ile anlaştı

IBM, İspanyol telekomünikasyon devi Telefonica ile Telefonica’nın 5G çekirdek ağ platformu etrafında odaklanan bir modernizasyon projesinde işbirliği yapmasını sağlayacak yeni bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Telefonica, UNICA Next adlı ilk bulut tabanlı, 5G çekirdek ağ platformunu oluştururken IBM’in akıllı otomasyon yazılımını ve hizmetlerini kullanacak. Telefonica, amacının UNICA Next ile “hizmetlerini sürekli olarak optimize etmek için çeviklik, güvenilirlik ve verimlilik elde etmek” olduğunu söyledi.

Telefonica strateji, ağ ve BT geliştirme direktörü Javier Gutierrez, yeni nesil ağ mimarisine sahip UNICA Next platformunu oluşturmanın, 5G dağıtımını desteklemek için altyapıyı şimdi oluşturmanın ne kadar önemli olduğunu gösterdiğini söyledi.  Gutierrez: ” Telefonica, IBM ile 5G’nin gecikme ve bant genişliği geliştirmelerini bulutun özelleştirilmesi ve zekasıyla birleştiriyor: Sonuçların Avrupa’da ve ötesinde dönüştürücü olacağını tahmin ediyoruz” dedi.

Telefonica’nın ağı, IBM Cloud Pak for Network Automation, Red Hat OpenShift ve Juniper Networks Apstra ve QFX teknolojisi üzerine kurulacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>