IBM akıllı şehir projelerini ödüllendirmeyi sürdürüyor

0

ibm_akilli_sehirSmarter Cities Challenge (Akıllı Şehirler Mücadelesi) programı dahilinde yerel yönetimlere destek veren IBM, sunduğu destek programının süresini uzattı. Program kapsamında 700 IBM uzmanı dünyanın dört bir yanındaki belediyelere gönüllü danışmanlık hizmeti verdi ve vatandaşlar açısından kritik önem taşıyan belediyecilik hizmetlerinin iyileştirilmesi için projeler hazırladı.

Dört yıldır devam eden Smarter Cities Challenge (Akıllı Şehirler Mücadelesi) destek programını kazanan 116 belediye, kamu güvenliği, ekonomik kalkınma, gelir, şeffaflık, vatandaşlarla etkileşim, sağlık, ulaşım, sosyal hizmetler ve kamu hizmetleri gibi alanlarda ciddi ilerlemeler kaydetti. Smarter Cities Challenge (Akıllı Şehirler Mücadelesi) destek programına hak kazanan her belediye IBM’den 500 bin dolar değerinde destek aldı.

IBM uzmanlarından oluşan altı kişilik ekip, 3 hafta boyunca bu destek programından faydalanmaya hak kazanan bölgede, belediyenin seçtiği kritik alanlarda iyileştirmeler sunmak için mevcut verileri analiz ediyor. Üç hafta içinde ekip üyeleri yerel yönetimden, vatandaşlardan, iş dünyasından ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlardan onlarca kişiyle bir araya gelerek farklı perspektiflerden çözümler üretiyor. Proje sonunda IBM uzmanları, maliyetlerin azaltılması ve verimliliğin artırılması, farklı departmanların süreçlerinin ve hedeflerinin birbirleriyle bağlantılı hale getirilmesi ve vatandaşlara ulaştırılan hizmetlerin iyileştirilmesi için kapsamlı öneriler ve detaylı yazılı planlar sunuyor.

Destek programını kazanan yöneticilerin, şehirdeki çeşitli paydaşlarla IBM ekipleri arasında yüz yüze görüşmeler yapılmasına ve böylece doğru tespitlere dayanan çıktılar hazırlanmasına destek olacaklarını taahhüt etmeleri gerekiyor. Smarter Cities Challenge (Akıllı Şehirler Mücadelesi) kazanan yöneticilerin belirlenen konu başlığı ile ilgili IBM ekibine detaylı bilgi vermeleri de bekleniyor.

Süresi uzatılan IBM Smarter Cities Challenge (Akıllı Şehirler Mücadelesi) programına, yerel ve bölgesel yönetimler, şehirler ve ilçeler, başvuruda bulunabiliyor.

6 Şubat 2015 tarihine kadar sürecek başvurular smartercitieschallenge.org adresinden yapılabilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>