IBM, Apple dönüşümünü başlatıyor

0

Apple-IBM-700x300Yıllar önce bilgisayar kısmını Lenovo’ya devreden IBM, uzun bir süre çalışanlarına Windows tabanlı Lenovo bilgisayarlar temin etmeye devam etti. IBM ile Apple’ın yakın temasa geçmesinden sonra beklenen IBM-Apple dönüşümü, çalışanlara sorulan testlerde de olumlu yanıtlar alınca başladı.

2015’in sonuna kadar 50.000 MacBook
2015’in sonunda ilk olarak 50.00 MacBook modellerinden alacak olan IBM, ilk olarak bu bilgisayarları küresel olarak üst ve orta kademeli yöneticilerine dağıtacak.

2016 yılı içerisinde de tekrardan 150.000 – 200.000 adet civarında Mac bilgisayar alacak olan IBM, içerisinde Türkiye’nin de bulunduğu ofislerini Apple bilgisayarlarla donatacak. İlk ortaya çıkan rakamlara göre IBM, Apple’dan 200.000-250.000 aralığında Mac bilgisayar alacak.

Bu değişim daha da hız katacak
IBM, Apple ile yaptığı anlaşmayla beraber Apple ürünlerine dönüşümü başlatıyor. Ayrıca büyük veri ve bulut çözümlerinde dünya devi olan IBM,yenilikçi iOS uygulamaları, Apple HealthKit ve ResarchKit odaklı içeriklerle hem data toplayacak, hem bu dataları kullanacak uygulamalar üzerine yoğunlaşacak. Bakalım IBM ile Apple yakınlaşması, uzun vadede başka ne gibi yenilikler doğuracak?

Kaynak: ShiftDelete.Net

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>