IBM blockchain sistemi geliştirdi

0

IBM blockchain

IBM blockchain sistemi ile artırılmış gerçeklik oyuncularına yönelik bir takım güvenlik önlemleri sunacak. Sistemin, AR destekli oyunları yaygınlaştırması bekleniyor.

IBM blockchain ile oyun sektörüne yöneldi

Artırılmış gerçeklik teknolojisi, sunduğu gerçekçi deneyim sayesinde özellikle oyunlarda kullanılıyor. Ancak bazı artırılmış gerçeklik oyuncuları kendilerini oyunlara kaptırarak güvenliklerini tehlikeye atabiliyor. Özellikle Zombie GO ve Pokemon Go gibi oyunlarda oyuncular farkında olmadan trafiğe çıkabiliyor, hatta özel mülklere girebiliyor.

IBM, bu alandaki oyuncuların güvenliğini sağlamak için yeni bir blockchain sistemi geliştirdi. Sistem, artırılmış gerçeklik oyuncusunun gittiği yerleri analiz ediyor ve kayıt altına alıyor. Örneğin; geçilen bir nokta eğer özel mülk ise kullanıcının uyarılmasını sağlıyor. Böylelikle oyun esnasında ortaya çıkabilecek olası sorunlar ortadan kaldırılıyor.

Genellikle kurumsal çözümleri ile kullanıcıların karşısına çıkan IBM, oyun sektöründe de önemli projeler geliştirecek gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>