IBM, bulut tabanlı veri tabanı şirketini satın aldı

0

2015-07-23_0828IBM, bugün yaptığı açıklamada, bulut tabanlı veri tabanı hizmeti sunan Compose şirketini satın aldığını açıkladı. Compose daha önce MongoHQ ismiyle tanınıyordu, kısa süre önce ismini Compose olarak değiştirmişti. Satın almanın detayları, fiyatlandırılması gibi konular hakkında açıklama yapılmadı.

Compose kurulduğu 2010’dan bu yana, kullanıcılarına internet üzerinden erişilebilen veri tabanı hizmeti sunuyordu. Şirket toplamda 6.4 milyon dolarlık yatırım toplamayı başarmıştı. Compose şu anda 3600 şirkete hizmet veriyor ve 100 binden fazla veri tabanı barındırıyor. IBM; satın almanın tamamlanmasından sonra Compose’un hizmetlerine aynen devam edeceğini ve müşterilerin hiçbir şey hissetmeyeceğinin altını çiziyor.

 

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>