IBM çalışanları Slack kullanacak

0

IBM çalışanları Slack

IBM, uzun süredir çalışanları için Slack ve Microsoft Teams alternatifleri üzerinde duruyordu. Alınan kararla, IBM çalışanları Slack kullanılacak.

IBM çalışanları Slack kullanmaya başlıyor

Günümüzde büyük ve kurumsal teknoloji şirketleri, çalışanlarının iletişimi için farklı paylaşım platformu alternatifleri üzerinde duruyor. Şu anda Microsoft Teams ve Slack bu alandaki iki önemli oyuncu olarak dikkat çekiyor.

2019 yılında 165 bin çalışanının Slack kullanmasına karar veren IBM, bu sayıyı uzun süredir artırmak istiyordu. Bu nedenle 350 bin çalışan için Microsoft Teams ve Slack alternatifleri üzerinde duruluyordu. IBM, bu konudaki kararını açıkladı ve 350 bin çalışanın daha Slack kullanacağını duyurdu. böylelikle IBM’de Slack kullanan kişi sayısı iki katına çıkacak.

Slack CEO’su Stewart Butterfield, bu karardan büyük memnuniyet duyduğunu ve artık büyük şirketler için çalışacaklarını söyledi. IBM’in kararını açıklamasının ardından Slack hisseleri ise yüzde 15 değer kazandı.

Slack’in dünya çapında 12 milyon kullanıcısı bulunurken, Micorosft Teams kullanan kişi sayısı ise 20 milyon.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>