IBM Call for Code yarışmasını kazanan belli oldu

0

IBM Call for Code

IBM Call for Code yarışmasını kazanan Hindistan’dan bir girişim oldu. Saaf Water, su kalitesi çözümüyle yarışmayı kazandı.

IBM Call for Code yarışması sonlandı

IBM yaptığı açıklamada, Hindistan’dan bir su kalitesi platformu olan Saaf Water’ın, Call for Code Global Challenge’ın kazananı olduğunu duyurdu. Girişim ​ 200.000 dolar destek alacak ve platformlarını daha da geliştirmek için bir dizi IBM aracına erişim sağlayacak.

Projenin arkasındaki geliştiriciler, dünya çapındaki geliştiricilerin de teknolojiyi geliştirebilmesi, ölçekleyebilmesi ve kullanabilmesi için uygulamalarını açık kaynak olarak kullanmak için Linux Vakfı’ndan yardım alacak.

Hindistan’dan küresel yarışı kazanan ilk araç olan Saaf Water, bir dizi su kalitesi parametresini izlemek için IBM’in IoT özelliklerini kullanan ve kullanıcılara yerel su kaynakları hakkında doğru veriler sağlayan bir donanım-yazılım platformudur. Saaf Water proje lideri Hrishikesh Bhandari, annesinin köyünün halka açık yeraltı suyu kaynağından gelen kirli suyu bilmeden tükettikten sonra ciddi şekilde hastalandığında platformu oluşturmaya karar verdiğini söylüyor. IBM, aynı aileden dokuz kişinin son 20 yılda Hindistan’ın Bihar kentinde yeraltı sularının arsenik kontaminasyonuna bağlı hastalıklar nedeniyle öldüğünü kaydetti.

Saaf Water’da donanım geliştiricisi ve satın alma müdürü olan Satyam Prakash, platformun çeşitli sensörler aracılığıyla farklı yeraltı suyu parametrelerini düzenli olarak izleyen düşük güçlü hücresel özellikli bir cihaz içeren, gösterge panosu ve donanımdan oluştuğunu söyledi. Prakash, donanımın IBM Watson IoT platformu aracılığıyla Node Red arka ucuna veri gönderdiğini ve arka ucun, BM Cloudant Veri tabanında veri depolayan özel bir makine öğrenimi modeli barındırdığını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>