IBM gece görüş patenti aldı

0

IBM, Goole Glass ile kullanılmak üzere pratik bir gece görüş teknolojisinin patenti aldı. Bu da, şirketin gece görüşlü Google Glass gözlükleri üretebileceğine dair beklenti oluşturdu. Diğer olasılıksa, Google Glass gözlükleri üretecek firmalara bu teknolojiyi lisanslaması.

Arttırılmış gerçeklik gözlüğü Google Glass, ev kullanıcılarının gündelik kullanımına yönelik geliştirilen bir ürün olmasına rağmen toplumdan aldığı tepki nedeniyle gündelik kullanımdan çekilerek, hastaneler, şantiyeler, teknik çalışanlar için özelleştirilmiş bir donanım olarak geliştirilmeye devam ediyor.

Yeni gece görüşü yeteneği ise Google Glass ile düşük ışık ortamında çalışan mühendislerin, teknisyenlerin, alt yapı işleriyle uğraşan kamu çalışanlarının ortamı daha rahat görmesini sağlayacak.

IBM’in yeni teknolojisinin Google Glass’a ne zaman adapte edileceği veya bu yeteneğe sahip Google Glass’ların ne zaman piyasaya çıkacağı ise henüz belli değil.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>