IBM işten çıkardı, Salesforce CV topluyor

0

marc benioff salesforceIBM’in yıllardır devam eden yeniden yapılanması sonucu işinden olan BT profesyonellerine sürpriz bir el uzandı: Bulut alanında en büyük oyunculardan biri olan Salesforce CEO’su Marc Benioff, Twitter üzerinden yaptığı açık çağrıda işten çıkarılan IBM çalışanlarına kapılarının her zaman açık olduğunu duyurdu.

Yaptığı iddialı açıklamalarla sık sık gündeme gelen Marc Benioff liderliğinde Salesforce’un iyi bir grafik çizdiğini söylemek mümkün. Son çeyrek verilerinde gelirlerinin hızla arttığı görülen şirketin patronu, rakibi olan IBM, Oracle ve SAP gibi şirketleri “teknoloji dünyasının dinozorları” olarak tanımlamaktan çekinmemişti.

Salesforce CEO’su: “CV’leri bekliyoruz”

Önceki hafta yaptığı sosyal medya duyurusunda, IBM’in eski çalışanlarına açık çağrıda bulunan Marc Benioff, “IBM yine işten çıkarıyor. Salesforce bu konuda IBM’den çıkarılan personele yardım etmeye hazır, bize CV’nizi gönderin.” ifadesini kullandı.

IBM’in kıdem tazminatı kararı işten çıkarmaları kolaylaştırdı

Türkiye’de bir süredir tartışma konusu olan kıdem tazminatı konusunda tartışmalı bir karar alan IBM, 2016 yılı itibarıyla kaç yıllık şirket çalışanı olursa olsun herkese bir maaşlık kıdem tazminatı ödemeye başladı. Hal böyle olunca özellikle eski çalışanların işten çıkarılmaları kolaylaştı.

Marc Benioff’un son açıklamaları bir yana, IBM “dinozorlar çağında” kalmamak için inovasyona ve stratejik kararlara yönelik bir yeniden yapılanma peşinde koşuyor. Zira bazı alanlarda işten çıkarmalar devam ederken, yeni çağın ihtiyaçlarına yanıt veren pozisyonlarda 25 bine yakın açık olduğu belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>