IBM kuantum bilgisayar için yeni yazılım duyurdu

0

IBM kuantum bilgisayarlar

IBM kuantum bilgisayarlar için duyurduğu yeni yazılımla büyük ses getirdi. Açık kaynaklı bu yazılım, 100 kat daha yüksek hız vadediyor.

IBM kuantum bilgisayarlar için önemli bir adım attı

Kuantum bilgisayarlar bilimsel araştırmalar ve ileri mühendislik işlemlerini otomatize etmede büyük bir paya sahip. Günümüzde yaygınlaşmaya devam eden bu bilgisayarlar için geliştirmeler de sürüyor.

Dünyanın en büyük teknoloji geliştiricilerinden IBM, kuantum bilgi işlem yazılımıyla ilgili önemli bir gelişmeyi paylaştı. IBM duyurduğu açık kaynak yazılımla kuantum bilgisayarların performansının 100 kat artacağını bildirdi. Bu da kuantum hesaplamadaki karmaşıklıkta çok önemli bir iyileşme yaşanacağını gösteriyor.

IBM, farklı geliştiricilerin de bu yazılımda iyileştirmeler yaparak kuantum bilgisayar çalışmalarına katkı sağlayabileceklerini belirtiyor. IBM, kuantum bilgisayarlarda bile aylar süren işlemlerin, birkaç saate düşmesini hedefliyor. Önümüzdeki günlerde bu yazılımla ilgili detayların da netleşmesi bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>