IBM ödeme sistemini tanıttı

0

IBM ödeme

IBM ödeme teknolojileri alanında blockchain temelli bir sistem üzerinde çalışıyordu. Blockchain World Wire isimli proje sonunda tamamlandı.

IBM ödeme sistemi hangi avantajları sunuyor?

Yurt dışı para transferlerinde yaşanan genel sorunlar arasında transfer gecikmeleri ve kesilen yüksek yüzdeli komisyonlar yer alıyor. IBM, bu soruna çözüm sunabilmek için Blockchain World Wire isimli ödeme sistemini tanıttı. ABD’de kullanıma sunulan Blockchain World Wire, özellikle yurt dışına yapılan ödemelerde önemli avantajlar sağlıyor.

50’den fazla ülkeye para transferinin gerçekleştirilebildiği ödeme sistemi, 47 farklı dijital para birimini destekliyor. Üstelik Blockchain World Wire ile yapıaln ödemeler, 10 saniyeden kısa bir sürede karşı tarafa geçmiş oluyor. Böylelikle yurt dışı ödemelerinde yaşanan uzun bekleme sürelerinin önüne geçilmiş oluyor.

IBM Finansman Mühendisi CTO’su Stanley Yong, blockchain ağındaki ilk ödemenin 8 Mart’ta gerçekleştirildiğini duyurdu. ABD doları gibi itibari para birimlerini de destekleyen platformun, özellikle kripto para transferlerinde de kullanımı hedefleniyor.  

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>