IBM otonom araçlar için patent aldı

0

IBM otonom

IBM otonom araçlar için yeni bir blockchain patenti aldı. Alınan bu patentle, araçların iletişime geçmesi ve trafik güvenliğinin sağlanması hedefleniyor.

IBM otonom araçlar için güvenliği sağlayacak

Otonom araçlar yaygınlaşmaya devam ederken, güvenlik konusunda sorunlar da beraberinde geliyor. Bu sorunlardan en önemlisi ise araçların birbiriyle iletişim kurmaması ve trafik güvenliğinin sağlanamaması.

Otonom araç teknolojilerine yönelik daha önce küçük de olsa girişimleri bulunan IBM, bu sorun için yeni bir blockchain patenti aldı.

Patente göre blockchain ağında bulunan otonom araçlar, birbirleriyle haberleşebilecek. Böylelikle yapılacak olan manevralar vb. durumlar hakkında tüm araçlara bilgi verilecek. Diğer araçlardan alınan hareket bilgileri, tüm otonom araçların uyum içinde ve güvenli bir şekilde hareket etmesini sağlayacak.

Otonom araçlara yeni sensörler eklenerek blockchain sisteminin testleri gerçekleştirilecek. Daha sonra sistemden gerçek zamanlı verilerin çekilmesi için denemeler yapılacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>