IBM siber saldırılar için uyardı

0

IBM siber saldırı

IBM siber saldırılar için aşı üzerine çalışma yapanları uyardı. Yayınlanan raporda, Covid-19 aşısının soğuk zincirinin hedef alındığı belirtildi.

IBM siber saldırılar konusunda dikkat çekti

Covid-19 aşısı tüm dünyaya umut olurken, şimdi de aşılama konusu dünyanın gündemine oturmuş durumda. Bu aşıya hangi ülkelerin ne kadar sürede sahip olabileceği konusu kısmen belirsiz diyebiliriz.

IBM tarafından yayınlanan bir raporda, kötü niyetli hackerların bu konuda nasıl hareket edebileceğine dikkat çekebildi. IBM’in yayınladığı raporda, siber saldırılara dikkat çekildi. Hackerların özellikle aşının dünyaya dağıtılmasını sağlayacak soğuk zinciri hedef aldıkları belirtiliyor.

Aşıların teslimatıyla ilgili saldırılara dikkat çeken IBM, bu amaçtaki saldırıların Eylül ayında başladığını bildirdi. Saldırıların ana hedefinde ise güneş paneli üreten firmaların, ilaç üreticilerinin ve konteynır taşımacılığı yapan şirketlerin olduğu belirtildi.

IBM ile benzer şekilde ABD merkezli Microsoft da Kuzey Kore ve Rusya’dan hackerların aşı araştırmalarını hedef aldığını duyurmuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>