IBM ve İstanbul Şehir Üniversitesi işbirliği yaptı

0

IBM, Üniversite İlişkileri girişimi çerçevesinde İstanbul Şehir Üniversitesi ile bir araya gelerek ortak bir yüksek lisans programı tasarladığını duyurdu. Bu kapsamda, İstanbul Şehir Üniversitesi’nde Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü içinVeri Bilimi Yüksek Lisans Programıtasarlandı. Yeni Yüksek Lisans Programına öğrenciler, 2014 güz dönemi itibarıyla kayıt olabilecekler.

Veri Bilimi Yüksek Lisans Programı, Veri Mühendisliği, Sosyal Ağlar, Veri Görüntüleme, Büyük Veri Analizi, İstatistiksel Öğrenme Öğeleri, Veri Madenciliği, ve Derin Öğrenim gibi konulardan oluşan dersleri içerecek. IBM Türk’ün üniversite ilişkileri programında, öncelikli olarak akademi dünyasının bilimsel araştırmalarda IBM’in küresel Ar-Ge havuzundan yararlanmasını sağlamak hedefleniyor.

Bugün IBM’in dünyadaki İleri Araştırma Merkezlerinin yer aldığı 20 ülkeden biri de Türkiye’de 2007 yılında açılan İstanbul İleri Araştırmalar Merkezi’dir. (CAS-İstanbul). IBM üniversitelerden mezun olacak gençlerin, iş dünyasının beklentilerine uygun beceri ve donanımlar edinebilmesi için ortak eğitim projeleri, gerçek iş senaryolarının uygulandığı yarışmalar düzenleniyor. Öğrenciler, çeşitli sertifikasyon programlarına davet ediliyor, IBM’in araştırma laboratuvarlarından, iş birimlerinde ve çözüm ortaklarında staja alınıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>