IBM Watson Health’i sattı

IBM Watson Health
IBM Watson Health

IBM Watson Health’i sattığını resmi olarak açıkladı. Francisco Partners, Watson Health’in yeni sahibi oldu.

IBM Watson Health’i sattığını duyurdu

IBM Watson Health birimini, küresel yatırım firması Francisco Partners’a sattığını duyurdu. Anlaşmaya göre Francisco Partners, Watson Health işinin parçası olan belirli sağlık verileri ve analitik varlıklarını alacak. Bunlar, Health Insights, MarketScan, Clinical Development, Social Program Management, Micromedex ve görüntüleme yazılımı teklifleri gibi veri setlerini ve ürünleri içeriyor.

Francisco Partners, bu varlıkları mevcut yönetim ekibi altında bağımsız bir şirkete dönüştürmeyi planlıyor. Mevcut müşterilerine yaşam bilimleri, sağlayıcı, görüntüleme, ödeyen ve işveren ve devlet sağlık ve insan hizmetleri sektörlerinde hizmet verecekler.

Watson Health, bir zamanlar IBM’in “stratejik zorunluluklarından” biriydi. Ancak büyümek için mücadele etti ve bilgi işlem platformunun maliyetli ve müşteriler için uygulanmasının zor olduğu yönünde eleştirilerle karşılaştı. 2018’de IBM, Watson Health iş gücünün önemli bir kısmını işten çıkardı. Arvind Krishna, 2020’de IBM CEO’su olarak yönetimi devraldığında, odağını yapay zeka ve bulut gibi daha yüksek marjlı işletmelere çevirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz