IBM yazılım devi şirketi satın aldı

0

IBM yazılım

IBM yazılım sektöründe çok önemli bir satın alma gerçekleştirdi. Bu satın alma ile IBM, birçok teknoloji devi ile çalışacak.

IBM yazılım devi Red Hat’i satın aldı

Yazılım sektörünün en önemli şirketlerinden biri olan Red Hat, IBM tarafından satın alındı. 2019 yılının ikinci yarısında tamamlanacağı belirtilen satın alma, en büyük anlaşmalardan biri olarak tarihe geçti.

IBM’in şirket tarihinde yaptığı en büyük satın alma olan anlaşma, ABD’de ise en büyük üçüncü satın alma olarak dikkat çekiyor. IBM’in Red Hat’i bünyesine katmak için toplamda 34 milyar dolar ödeme yapmayı kabul ettiği belirtiliyor.

Bu satın alma, maddi tarafının anı sıra stratejik anlamda da büyük bir öneme sahip. Amazon, Google ve Microsoft gibi teknoloji devleri ile ortaklığı bulunan Red Hat, bu iş birliklerine artık IBM bünyesinde devam edecek. Böylelikle IBM, bu şirketler ile doğrudan teknoloji iş birliği yapmış olacak. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>