IBM yöneticisi Bitcoin hakkında konuştu

0

IBM yöneticisi Bitcoin

IBM yöneticisi Bitcoin için gelecek tahminlerini açıkladı. Jesse Lund, Bitcoin’in hem biri değer fiyatı hem de kullanım alanı konusunda oldukça umutlu.

IBM yöneticisi Bitcoin 1 milyon dolar olacak dedi

IBM’in Blockchain ve Dijital Para departmanının yöneticisi olan Jesse Lund, dönem dönem kripto paralar hakkındaki görüşlerini açıklıyor. Lund, verdiği son demeçte Bitcoin’in fiyatı konusunda çarpıcı bir açıklama yaptı. Bitcoin’in 2019 sonunda 5 bin dolar seviyesine geleceğini söyleyen Lund, gelecekte Bitcoin’inin birim değerinin milyon dolar seviyesine ulaşacağını düşündüğünü belirtti. 

Ayrıca Lund’a göre Bitcoin’in birim fiyatına şu an için fazla takılmamak gerekiyor. Lund, asıl önem verilmesi gereken noktanın Bitcoin gibi kirpto paraların potansiyeli ve kullanım alanları olduğunu söylüyor.

Daha hızlı ve kolay ödeme yapılmasının yanı sıra, merkeziyetsiz yönetim kripto paraların en büyük avantajları arasında gösteriliyor. Ancak bankaların ve bazı hükümetlerin kirpto paralara yönelik yaptırımları, piyasayı olumsuz etkileyebiliyor.

2017 yılında rekor kıran Bitcoin, daha sonra ciddi bir düşüş yaşamıştı. Geçmişte 20 bin dolar seviyelerin gören Bitcoin, şu anda 3.5 – 4 bin doalr seviyelerinde seyrediyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>