İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülleri’ne başvurular başladı

0

Üç kategoride dağıtılacak ödüllerin bu yıl üçüncü kez sahiplerini buluyor

Kale Grubu Kurucusu İbrahim Bodur anısına düzenlenen İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülleri’ne başvurular başladı. Bu yıl üçüncü kez gerçekleştirilecek yarışmaya başvurular 19 Haziran’da başlayacak ve  29 Temmuz’da sona erecek. Ashoka Türkiye ortaklığında hayata geçen yarışmada kazananlara ödülleri 3 Aralık’ta verilecek.

Başvuru süreci

Ön değerlendirme sürecinde, başvuru süresi içerisinde internet sitesi üzerinden başvuru formunu tamamlayan tüm adayların başvuruları Ashoka Türkiye ekibinin sosyal girişimci seçme uzmanları tarafından değerlendirilecek. Bu sürecin ardından gerçekleştirilen Ön Değerlendirme Kurulu toplantısında, Ashoka Türkiye ekibinin değerlendirme sonuçları Kale Grubu yetkilileri ile paylaşılacak. Ön değerlendirme sürecini başarıyla tamamlayan toplam 11 aday kısa listeye alınarak jürinin değerlendirmesine sunulacak.Jürinin bir araya gelerek başvuruları değerlendirdiği toplantının ardından kazanan adaylar ile iletişime geçilecek.

Ödüller üç kategoride dağıtılacak

Herhangi bir konu sınırlaması olmaksızın, erken ve ileri aşamalarda tüm projeleri kapsamına alan İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülleri’nde aynı zamanda iş birliği ödülü de veriyor. Ödül miktarı her kategori için 50 bin TL olup toplamda 150 bin TL olarak belirlendi. 2018’de erken aşama kategorisinde Anlatan Eller, ileri aşama kategorisinde E-Bursum ve işbirliği kategorisinde Türkiye’nin Kadın Balıkçıları isimli girişimler ödüle layık görülmüştü.

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>