İcat çıkaran yeni isimler belli oldu

0

TEB_IcatCikarTürk Ekonomi Bankası’nın (TEB), 8 yıldan bu yana inovasyonu ülke gündemine taşıdığı Akıl Fikir Yarışması “Çevik Ol, Sonuç Al” teması ile gerçekleşti. TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici ve TEB İnsan Kaynakları ve İnovasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Nilsen Altıntaş’ın ev sahipliğinde 15 Mayıs, Cuma günü gerçekleşleşen buluşmaya, dünyanın en önemli fikir önderi ve danışmanlarından biri olan “Çevik İnovasyon Gurusu” Langdon Morris de konuşmacı olarak katıldı.

8. Geleneksel TEB Akıl Fikir Yarışması Öğrenci-Yeni Mezun kategorisinde birinci olan Defne Ege Ozan – Ecem Alantuğ – Mustafa Doğa Doğan 20.000 TL ve Bahçeşehir Üniversitesi MBA Bursu, ikinci Fatih Durmaz 10.000 TL ve Bahçeşehir Üniversitesi MBA Bursu, üçüncüsü Eren Erdoğan ise 5.000 TL ödül ve Bahçeşehir Üniversitesi MBA Bursu ve tüm finalistlere iPad hediye edildi.

Müşteri kategorisinde birinci Hakan Gedikoğlu 20 bin TL ödülün yanı sıra Fransa Açık Tenis Turnuvası Roland Garros seyahati, ikinci Ibrahim Cem Sarı 10 bin TL, üçüncü Ömer Faruk Öztürk ise 5 bin TL ödülün sahibi olurken olurken; Jüri Özel Ödülü ise Güney Koreli katılımcı Jihye Kim’in oldu.

2015 yılında yeni açılan Teknolojik Girişim Kategorisi’nde Şahin İncik 10 bin TL, ikinci Sezen Gizem Gürel 5 bin TL, üçüncü Ömür Eselioğlu ise 5 bin TL ödül kazandı. Jüri Özel Ödülü Erdem Erikçi’ye giderken; Sosyal Sorumluluk Ödülü ise Emre Danacı – Erdi Yerebasmaz’ın oldu. Teknolojik Girişim Kategorisi’nde ilk beşe giren bütün finalistler, TEB Girişim Evi’ne katılım hakkı kazandı.

2014 yılında İnovasyonu bir adım öne taşımak amacıyla Türkiye’e bir ilki gerçekleştiren TEB’in Kurumiçi Girişimcilik Programı ödülleri de törende dağıtıldı. Programa 150’den fazla çalışan projeleri ile başvurdu; 40 yarı finalist iç girişimci adayı ve projesi belirlendi. Program ile yenilikçi ve bankanın geleceğini değiştirebilecek projeler üreterek hayata geçirebilecek ‘İç Girişimciler’ yetiştirilmesi amaçlanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>