ICO’dan 4.5 milyon dolar kaldırıp kaçtılar

0

Kripto paraların ne kadar güvenli olduğuna dair tartışmalar devam ederken, kısa süre önce yapılan bir ICO ile piyasaya çıkan LoopX’in geliştiricileri, kazandıkları 4.5 milyon dolarla ortadan kayboldular.

Yatırımcılar muhatap bulamıyor

Umut vadeden bir kripto para birimi olduklarına dair yatırımcıları ikna ederek topladıkları 4.5 milyon doların ardından web sitelerini kapatan, kendilerine dair tüm izleri silen LoopX geliştiricilerinin son dönemlerde insanları dolandırmak için kripto para geliştiren sahtekarlardan oldukları anlaşıldı.

LoopX’in geliştiricileri ICO süresince 276 Bitcoin ve 2,446 Ethereum karşılığında ellerindeki LoopX’i yatırımcılara satmıştı. Bir diğer anlamıyla yatırımcılar ceplerindeki 4.5 milyon dolar değerindeki Bitcoin ve Ethereum’u, bir kuruş değeri kalmayan LoopX’i almak dolandırıcılara kaptırmış oldular.

Bitcoin ve Ethereum trasnferlerinin anonim yapısı nedeniyle mağdurlar durumlarını ispat edecek kanıta sahip olmadıkları gibi, dolandırıcıların kimliklerini bulmak da mümkün değil. Ayrıca yatırımcıların elinden çıkardıkları Bitcoin ve Ethereum’un gelecekte alacağı potansiyel yüksek değerlerden elde edecekleri kazancı da kaybetmiş olmaları bir diğer gerçek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>