Techinside Google News
Techinside Google News

IFA 2014’ten Vestel’in akıllı telefonu Venus

Tüketici elektroniği fuarı IFA'yı ekip olarak yerinden takip ederken Vestel'in tanıtacağı Venus isimli akıllı telefona yakından bakma şansını bulduk.
- Advertisement -

Bu hafta başı Genel Yayın Yönetmenimiz Ahmet Usta köşesinde IFA 2014’e dikkat çekmiş ve pek çok büyük markanın yeni ürünleri arasında gözden kaçırılmaması gereken bir noktanın altını çizmişti.

TechInside ekibi olarak fuarın resmi açılış tarihinden iki gün önce etkinliğin gerçekleşeceği Almanya’nın Berlin şehrine gelmiş bulunuyoruz. Fuarın bir gün öncesinde basın özel günü gerçekleşiyor. Bu gün ise pek çok küresel firma yeni ürünlerinin tanıtımını gerçekleştiriyor. Bu firmalar arasında Türkiye’nin henüz küresel anşamda başarılı olmuş bir elektronik markası yok ancak Vestel, Arçelik gibi markalarımız fuar alanında yer alacak ve onlar da yeni ürünlerini tanıtacak.

Henüz fuar başlamadan dikkatimizi çeken nokta Vestel’in yarın tanıtacağı Venus adını verdiği akıllı cep telefonu oldu. Vestel mühendislerinin tasarımını yaptığı Venus, Snapdragon 400 işlemci ve 1 GB RAM ile özelleştirilmiş Android işletim sistemi arabirimine sahip. Ekonomik fiyat kategorisinden satılacağını öğrendiğimiz Venus resmi olmayan rakamlara göre ilk partide 30 bin adet üretilmiş. Turkcell, Vodafone ve Avea bayilerinde satılacak olan telefonun söylentilere göre en büyük alıcısı yine bir numaralı GSM operatörü olmuş.  Bu telefonun detaylarını yarın öğreneceğiz ama şimdilik aşağıdaki görseli sizler ile paylaşalım.

vestel-venus-akilli-telefon

Bu sene fuarın ilgi çekici noktaları arasında giderek popüler hale gelen 4K TV’ler, kablosuz teknolojilerin gelişmesi ve mobil cihazların giderek artan model ve çeşitleri olacak.

Yarın ve sonrasında TechInside ekibimiz etkinlik alanında video içerikler ve röportajlar ile fuarın iş dünyasına bakan yönünü anlatmaya devam edecek.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

28 YORUMLAR

  1. türkiyeliler bu telefonu allıyız ki daha iyileri üretilsin.onlarca telefon markası arasında ilklere girmek sadece vestelin değil açıksaxı bir TÜRK olarak bizimde menfaatimize olacaktın.şimdilik taklit etsin ama 2.yada 3.üretimde yeni teknojileri üretmek ilk beşe girmek zorunda zaten.

  2. telefonu kullanmadan eleştirelenler var bilgisizce yav arkadaş 2 haftadır kullanıyorum daha önceden cidden samsung fanatigiydim ama bosuna oldugunu şimdi anladım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir