Techinside Google News
Techinside Google News

IKEA güneş enerjili kargo bisikletleri kullanacak

IKEA, müşterilerin beklentilerini karşılarken son teslimat hizmetlerini sürdürülebilir ve uygun maliyetli tutmanın zor olduğunu belirtiyor.
- Advertisement -

IKEA, müşterilerin beklentilerini karşılarken son teslimat hizmetlerini sürdürülebilir ve uygun maliyetli tutmanın zor olduğunu belirtiyor. Ancak IKEA bu ​​cephede çok ilerleme kaydediyor.

Son birkaç yıldır IKEA perakendecileri, eve teslimat hizmetleri için elektrikli kamyonları piyasaya sürüyor. Bu gelişmelerin birçoğu burada , CleanTechnica’da ele alınmıştır . IKEA sadece elektrikli araç cephesinde değil, aynı zamanda şarj altyapısı ve güneş enerjisi gibi yenilenebilir enerji kaynaklarının benimsenmesi konusunda da ilerleme kaydediyor. IKEA, işini büyütürken IKEA değer zincirinin yaydığından daha fazla sera gazı emisyonunu azaltarak 2030 yılına kadar iklim pozitif olmayı hedefliyor.

Şimdi, IKEA bayisi daha sürdürülebilir bir alternatif eve teslim ulaşım çözümü ekledi: Güneş enerjisiyle çalışan kargo bisikletleri. SunRider güneş enerjili kargo bisikletini eklediler IKEA’nın teslimat ağında yeni bir rol üstleniyor. Geçen yıl, Hollanda’nın Delft kentindeki IKEA mağazası, mağazanın çevresindeki şehir merkezinde müşterilerine ürün teslim etmek için güneş enerjisiyle çalışan bir kargo bisikleti kullanarak bir pilot uygulama gerçekleştirdi. Pilot uygulamayı değerlendirdikten sonra, dünya çapındaki IKEA bayisi (Inter IKEA Systems BV) şimdi ölçeği büyütmeye ve dünyanın dört bir yanındaki tüm IKEA perakendecilerine, içinde eve teslimat filolarına daha sürdürülebilir, erişilebilir ve uygun maliyetli bir alternatif ekleme olanağı vermeye karar verdi.

nter IKEA Systems BV Sürdürülebilirlik Müdürü Helene Davidsson: “Bu SunRider motosikleti, IKEA ürün yelpazesinin kabaca yüzde 90’ını barındırabilir ve modern dizel kamyonetlerden yüzde 98 daha az CO2 yayar. IKEA için hem daha sürdürülebilir, hem uygun maliyetli hem de erişilebilir bir bakış açısıyla müşterilere yönelik hizmet sunumunu iyileştirmenin yeni yollarını keşfetmek önemlidir” diyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir