Ikea Wi-Fi hoparlörlerini çıkardı

0

İsveçli mobilyacı rekabette geri kalmamak için hoparlör alanına giriş yaptı

Ikea, Wi-Fi hoparlörlerini piyasaya sunduğunu açıkladı. Hoparlörün geliştirilmesi için Sonos ile işbirliğine giden şirket, cihazları ayın başında tüketiciyle buluşturdu. Ikea’nın cihazları piyasaya çıkarmak için Sonos’la  işbirliğinin iki yıl öncesine dayandığını not edelim.

İki versiyonu var

Ikea’nın kullanıcılarına sunduğu hoparlörün adı Symfonisk ve ürünün iki versiyonu bulunuyor. Bu cihazlardan biri lamba şekilde monte edilmiş ve evin içindeki Wi-Fi ağı üzerinden kullanılıyor. Hoparlörün ikinci versiyonu ise kitap rafı (bookshelf) şeklinde tasarlanmış. Bu versiyon dikdörtgen tasarımıyla dikkat çekiyor ve portatif olarak istenen yere taşınıyor. Hoparlörü sesle yönetmenin mümkün olmadığını belirtelim.

Fiyatlar da belli oldu

Ikea’nın internet sitesinde verilen bilgiye göre, Symfonisk’in kitap rafı versiyonu 189 dolar, lamba versiyonu ise 249 dolardan satılıyor. Her iki ürünü de şu an ABD’de satın almak mümkün. Şirketin sitesinde ürünlerin diğer ülkelerde satılıp satılmayacağına ilişkin bir bilgi bulunmuyor.  

Firmanın ürün için paylaştığı videoyu aşağıda seyredebilirsiniz

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>