Techinside Google News
Techinside Google News

İki PC’yi birbirine bağlamanın en hızlı yolu!

Intel, iki PC’yi tek kablo ile bağlayıp kaynaklarını gerçek zamanlı paylaşma imkânı veren Thunderbolt Share yazılımını tanıttı!

Intel’in yeni yazılım çözümü Thunderbolt Share, dizüstü, masaüstü ve aksesuar üreticilerine lisanslayacağı bir uygulama olarak geliyor. Thunderbolt 4 veya 5 bağlantısına sahip iki bilgisayara bu uygulamayı yükleyip, Thunderbolt kablosu ile bağlayıp fare, klavye, ekran, depolama birimleri ve diğer USB çevre birimlerini Thunderbolt hızında paylaşabiliyorsunuz. Dosya sürükleyip bırakmak ve verileri senkronize etmek mümkün olan en yüksek hızda gerçekleştiriliyor. Ancak internet bağlantısı paylaşılamıyor.

Thunderbolt Share, 1080p çözünürlükte ve 60 kare/saniye hızında düşük gecikmeli ve sıkıştırmasız ekran yansıtma imkanı da sunuyor. Thunderbolt dock veya monitör aracılığıyla PC’lerin bağlantısı sağlanabiliyor. 

- Advertisement -

Bu bağlantının gerçekleştirilebilmesi için bir uygulama gerekiyor ve Intel, OEM’lere yeni donanımlarla birlikte bu yazılım için de ekstra lisans ücreti talep edecek. Herhangi bir Thunderbolt Share PC satın aldığınızda ikinci bir lisans veya herhangi bir aksesuar ile iki lisans elde ediyorsunuz.

Thunderbolt Share şu an sadece Windows için kullanıma sunuluyor. Intel, diğer işletim sistemleri ile bağlantı seçenekleri üzerinde çalıştığını belirtiyor, ancak kullanıma sunulup sunulmayacağı konusunda bir bilgi vermiyor. Thunderbolt Share seçeneğini sunacak olan donanım üreticileri arasında Acer, Lenovo, MSI ve Razer ilk PC ortakları olarak yer alırken, Belkin, Kensington, Plugable ve Promise Technology aksesuar tedarikçileri arasında bulunuyor.

Thunderbolt Share’i indirmek için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Yazılım Haziran 2024 itibarı ile kullanıma sunulacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir