İkinci otomobil markası Truebil 3 milyon dolar aldı

0

Mumbai merkezli Truebil, ikinci el otomobiller için çevrimiçi bir Pazar yaratmayı başarırken, marka yeni bir yatırım daha aldı.

Çinli girişim sermayesi şirketi Shunwei Capital’ten seri A fonunda 3 milyon dolar almayı başaran marka, bu alandaki etkinliğini de arttıracak. Marka tarafından yapılan açıklamalarda alınan bu yeni fonun teknolojisi ve işe alımı iyileştirmek için kullanılacağı belirtildi.

Şirket, Kalaari Capital, Inventus Capital ve San Francisco merkezli Tekton Ventures’dan geçen yılın şubat ayında 5.5 milyon dolar tutarında Seri A grubu finansmanı sağlamıştı. Ayrıca Kae Capital ve melek yatırımcı Anupam Mittal’dan 500 bin dolar değerinde bir tohum girişimi de alınmıştı. Bu açıdan yatırım alma noktasında büyük bir başarı elde eden Truebil, bu alanda oldukça etkin olduğu gibi aldığı her yatırım ile birlikte firmanın çıtasını da arttırmayı başarıyor.

Yeni Servisleri Sunuyor

Truebil, yatırımlar ile birlikte Truebil Privilege Partner adı altında yeni bir servisi başlatmıştı. Ayrıca Truebil Direct gibi farklı platformların da etkin hale gelmesini sağlayan marka, sadece ikinci el araç satışında değil, sektöre yönelik yeniliklerin sunulmasında da oldukça etkili.

Uygulaması Dikkat Çekiyor!

Bu yatırımlar ile daha da geliştirilen mobil uygulaması, kullanıcıların en çok ilgi gösterdiği uygulamalar arasında yer alıyor. Kullanıcılar ikinci el araçlara yönelik marka veya araba modeli ile arama yapma, araç sahibinin bilgilerini öğrenme imkanına sahip.  Üstelik araçlar için kullanıcıların puan vermesi ile birlikte araçlar için genel bir değerlendirme yapılabilmesi de mümkün.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>